Про нас

Історія створення та формування агрохолдингу, який на сьогодні є одним із лідерів аграрного сектору Південного Сходу України, почалася в далекому 1998 році, коли шляхом реорганізації і зміни форми власності на базі КСП «Приорілля» було створено перше приватне агропідприємство Дніпропетровської області – ТОВ «Агрофірма «Орільська».

У цьому процесі ми були першими, на рік випередивши відповідний Указ президента України Л.Д.Кучми, створивши прецедент і прототип успішної реорганізації, об’єднавши на взаємовигідній основі активи двох недієздатних «радянських» колгоспів і підприємства «Акціонерне товариство «Новомосковський Агротехсервіс».

Перші ж роки роботи ТОВ «Агрофірми «Орільська» продемонстрували життєздатність і економічну доцільність переформатування радянського агропрому за лекалами консалтингу США. У період з 1998 до 2005 року Агрофірма приростала активами, розвивалася як у якісному, так і в територіальному напрямку.

З початку роботи була ухвалена правильна стратегія розвитку майбутнього агрохолдингу, яка базувалася на двох фундаментальних принципах:

  • Агрохолдинг розвивається в напрямку багатопрофільності завдяки інтегруванню в свій склад підприємств, що охоплюють всі технологічні процеси АПК – від вирощування врожаю, до його зберігання, переробки, виготовлення готової споживчої продукції та її реалізації. Цей принцип дав можливість мінімізувати фінансові ризики (наприклад, у разі несприятливого врожаю в зерноводстві, фінансова стабільність забезпечувалася завдяки м’ясо-молочним підрозділам), а також забезпечити максимальне завантаження потужностей підприємств холдингу та створити умови для економічного зростання і капіталізації.
  • Принцип територіальної цілісності. Агрохолдинг не скуповував і не орендував земельні кластери в різних регіонах України, обравши для себе базовою Дніпропетровську область і прилеглі до неї Харківську та надалі Запорізьку області. Реалізація цього принципу дозволила сформувати ефективний менеджмент, незатратну логістику і дала можливість об’єднувати для стратегічних ривків весь потенціал кожного підприємства холдингу.

У 2007 році у власників і менеджменту підприємств холдингу сформувалося розуміння і ідея об’єднання в вертикально інтегрований і багатопрофільний великий аграрний холдинг. Об’єднання потенціалів сільгосппідприємств і підприємств переробної промисловості в єдину структуру для зміцнення їх колективної фінансової стійкості і здатності до розвитку вимагали ознаки кризових явищ, що з’явилися на світових ринках. Таке об’єднання в єдину структуру дозволяло не тільки мобілізувати фінансові та організаційні ресурси і логістику, але і зробити новий серйозний крок до якісно нового рівня організації виробництва, конкурентоспроможності кінцевої продукції, логістики.

Агрохолдингу для стабільного розвитку потрібні були європейські партнери і компанії з їх можливостями і традиціями, сучасним і якісним фінансовим аудитом і консалтингом, впровадження європейських стандартів менеджменту, вихід продукції на європейський ринок. Материнською фірмою переформатованого холдингу стала європейська (Кіпр) компанія Ristone Holdings.
На момент формування агрохолдингу Ristone Holdings в нього увійшли 9 підприємств, що належать до різних сфер АПК. Згодом до холдингу приєдналися ще 17 агропідприємств.

На всіх підприємствах холдингу впроваджуються передові європейські технології, використовуються техніка та обладнання провідних світових виробників, основні підприємства та їхня продукція сертифіковані за європейськими і світовими стандартами. Фінансові активи і менеджмент Ristone Holdings з 2012 року проходять щорічний аудит і консалтинговий аналіз з боку нашого партнера – міжнародної аудиторської компаній BDO зі штаб-квартирою в Бельгії, яка є п’ятою в світі (після «великої четвірки») фірмою, яка надає послуги в сфері аудиту та консалтингу.

На сьогодні Ristone Holdings є вертикально інтегрованим сільськогосподарським холдингом, який:

  • Має в своєму складі 26 підприємств аграрного, переробного та харчового профілю;
  • Має і обробляє власний або орендований земельний фонд в розмірі близько 67 тисяч гектарів на території Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей, який поступово збільшується;
  • Має понад 5 тисяч працівників на підприємствах холдингу і партнерські відносини з більш ніж 10 тисячами пайовиків-орендодавців;
  • Має у власності 4 елеватори, сучасний комплекс маслоекстракційного заводу, м’ясні та м’ясо-молочні ферми, картопляне і грибне виробництво, тепличне господарство, потужності для оптово-роздрібної торгівлі сільгосппродукцією та продуктами харчування;
  • Поставляє свою продукцію на внутрішній ринок України, а також в десятки країн світу. Пріоритетом поставок до країн Євросоюзу є зерно і соняшникова олія;
  • Має стратегію розвитку, засновану на розширенні основних фондів і виробничих потужностей, впровадженні найсучасніших світових технологій за власні та кредитні кошти.