Жнива-2020: підсумки збиральної кампанії ранніх зернових

Жаркий сезон жнив підійшов до кінця і прийшов час підводити підсумки роботи підприємств Ristone Holdings, аналізувати результати.
Результати збиральної кампанії
По завершенню жнив загальний вал склав понад 120 тисяч тонн зерна пшениці, ячменю, ріпаку, жита і гороху. Показники врожайності культур в цьому році вище середніх: у пшениці – 45-50 ц/га. Для порівняння в рекордні роки холдинг отримував до 65 ц/га. Щодо врожаю ячменю господарства вийшли на дуже хороший результат в 40-45 ц/га, а ось з ріпаком хоч і отримали середні показники, але проблеми були в багатьох господарствах – погодні умови для розвитку цієї культури цьогоріч були невдалими.
У географії холдингу простежується загальноукраїнська тенденція – чим південніше розташоване господарство, тим нижчі показники врожайності.
– Урожай не рекордний, але і не критичний, його можна назвати середньо-високим. Як і передбачалося раніше, ми зібрали десь 75% від того, що збираємо в найкращі роки. – прокоментувало результати жнив керівництво холдингу.
Боротьба за врожай в умовах нестабільного клімату
Щороку погода підкидає аграріям нові випробування, і це вже давно перестало бути чимось дивним. Правильна обробка ґрунтів та захист рослин в сумі з хорошим технічним оснащенням холдингу, звісно, здатні пом’якшувати удари природи, але погода, як і раніше залишається найважливішим фактором формування врожаю.
Осіння посівна проходила в дуже несприятливих умовах, і аграрії змушені були сіяти в пізні терміни, тому специфічно тепла зима стала справжнім порятунком для посівів і не дозволила їм перемерзнути. Також благотворно на врожаї відбилися травневі дощі, без них господарства холдингу не змогли б отримати такі результати.
Літні посухи і недостатня кількість вологи в ґрунті вже стали нормою для наших полів, тому підприємства використовують такі методи землеробства, які дозволяють зберігати природний запас вологи в ґрунті. Зараз агрохолдинг працює за технологією mini-till. В умовах, коли реалізація зрошення полів пов’язана з великою кількістю ризиків, саме така дбайлива обробка ґрунту стає гарантією стабільних врожаїв Ristone Holdings.
Власний насіннєвий фонд – гарантія майбутніх високих врожаїв
Керівництво Ristone Holdings завжди приділяло особливу увагу розвитку власного насіннєвого виробництва. Сьогодні цим напрямком займаються в агрофірмі ім. Горького. Підприємство співпрацює з провідними селекційними інститутами України, і робить величезний внесок в результативність рослинництва всього холдингу. Використання власного насіннєвого матеріалу дає не тільки впевненість в якості, а й істотно знижує собівартість вирощування культур.
Цього року насіннєве господарство Ristone Holdings порадувало хорошими результатами. Всього заготовлено 1700 т насіння озимої пшениці, а середня врожайність склала 65 ц/га.
Насіннєводи отримали гідний урожай як з основних сортів пшениці, серед яких «Ліра одеська», «Пилипівка», «Новосмуглянка», «Подолянка», «Шестопалівка», так і з нових сортів, які вперше були засіяні в цьому році – «Катруся» і «Магнітка». У нових сортів врожайність перевищувала 70 ц/га.
Не час для відпочинку
Завершення збиральної кампанії – це не час для відпочинку. Зараз фахівці холдингу вже активно займаються підготовкою ґрунту для подальшого засіву озимими культурами. Особливу увагу в цьому році планують приділити підбору гібридів озимого ріпаку.
Зібраний урожай ранніх зернових направляється для зберігання на елеватори, паралельно з цим солому в тюках перевозять в компостний цех для потреб тваринництва і грибного виробництва. Як і у всій своїй діяльності Ristone Holdings керується принципами раціонального використання доступних ресурсів і оптимізації своїх економічних результатів.